Menu

Atrakcyjny dom

Dla każdego coś dobrego!

Układ oddechowy i trawienny

May 10, 2016

Układ oddechowy ma za zadanie doprowadzenie tlenu do organizmu, a odprowadzenie dwutlenku węgla, co jest niezbędne dla jego funkcjonowania.

W układzie oddechowym można wyróżnić drogi oddechowe, które dzieli się na odcinek górny i dolny oraz płuca. Do górnego odcinka dróg oddechowych należą: jama nosowa, gardło  i krtań, Do dolnych dróg zalicza się: tchawicę i oskrzela główne.

Układ trawienny — zadaniem jego jest dostarczenie organizmowi substancji odżywczych (materiału energetycznego), niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ustroju, oraz innych substancji, jak: witaminy, sole mineralne i woda. Wydala on również zbędne produkty trawienne. Podobnie jak układ oddechowy można go podzielić na odcinek górny i dolny. Odcinek górny obejmuje: jamę ustną, jamę gardłową — gardło, które jest wspólnym odcinkiem dróg: oddechowej i pokarmowej. W obrębie gardła te dwie drogi krzyżują się, stąd znane kłopoty, występujące w sytuacjach, kiedy w czasie jedzenia mówimy lub śmiejemy się. Kolejnym odcinkiem jest przełyk, który przecho­dzi w żołądek. Żołądek kończy się odźwiernikiem, od tego miejsca zaczyna się jelito cienkie, należące do dolnego odcinka przewodu pokarmowego. W jelicie cienkim wyróżnia się: dwunastnicę, jelito czcze i kręte biodrowe. Następnym odcinkiem przewodu pokarmowego jest jelito grube, które dzielimy na: kątnicę  z wyrostkiem robaczkowym, okrężnicę wstępującą, okrężnicę poprzeczną, okrężnicę zstępującą, okrężnicę esowatą  i odbytnicę  zakończoną odbytem.

Do układu trawiennego należą również gruczoły trawienne, jak: wątroba, trzustka i ślinianki, gruczoły ślinowe: ślinianka brzuszna, podżuchwowa i podjęzykowa.


Polecam http://domowe-plytki.eu/category/wnetrza

Rićky v Orlickych horach - Czechy

May 9, 2016

Rićky jest znanym ośrodkiem wczasowym w Górach Orlickich. Leży w dolinie rzeki Riczki i potoku Głębokiego, po południo­wo-wschodniej stronie szczytu Zaklęty. Niezwykła atmosfera, stosunkowo długie stoki zjazdowe (trzy trasy o długości po­wyżej 1000 m), nowoczesna kolejka lino­wa oraz niezawodny system sztucznego naśnieżania sprawiają, że miejscowość tę uważa się za jeden z najlepszych ośrod­ków narciarskich w tamtym rejonie. Warto zaznaczyć, że miejsce to jest wspaniałym punktem wypadowym również dla narcia­rzy biegowych.

ATRAKCJE

Osoby, które chcą uciec od hałasu i zgiełku dnia codziennego, w tej spokojnej okolicy znajdą wyciszenie, a na te, które pragną aktywnie spędzić czas poza stokiem, czeka­ją kryte baseny. W pobliskiej miejscowości odnajdziemy interesujące zabytki, np. rene­sansowy zamek w Rokytnicach v Orlickych horach czy fortecę Hanićka, stanowiącą część czechosłowackiego systemu obron­nego, wybudowanego w latach 1936-38. W latach 70. XX w. wywiad wojskowy chciał przemienić sieć bunkrów w schrony atomowe z nowoczesnym centrum dowo­dzenia, jednakże nigdy nie dokończono prac nad tym projektem. Od lat 90. fort jest udostępniony dla zwiedzających.

NARTY

Ośrodek został tak zaprojektowany, aby każdy turysta, bez względu na doświad­czenie, znalazł odpowiadający mu stok. Opracowano sześć tras o łącznej długości ponad 4,5 km. Na początkujących narcia­rzy i rodziców z dziećmi czeka stok „Loućky' z łączkami do nauki jazdy, o długości 1500 m. Dodatkowo istnieją również dwie krótkie trasy szkół narciarskich: „Galeje" i „Machaćek". Dla osób średnio zaawan­sowanych przygotowano dwie sztucznie naśnieżane nartostrady: „Sjezdovkę" (o dłu­gość 1200 m) oraz „Mustek" (o długości 350 m). Z Musteku - dzięki sztucznemu oświetleniu - można korzystać również po zmroku. Na doświadczonych narcia­rzy czeka 1000-metrowa, wyposażona w armatki śnieżne, czarna trasa „Slalom- ka". W Rickach działa też, niedawno oddana do użytku, czteroosobowa kolejka linowa, a także pięć wyciągów orczykowych. Kolej umozliwia szybkie i sprawne dostanie na szczyt Zaklęty, na którym początek n trzy trasy: „Loućky", „Sjezdovka" i „Sla- ama' Przez to miejsce przebiega również rasa b^gowa „Hrebenovka" (Vrch Zakle- # *POcesti-Zahorska cesta-Homole-Bun- «n»*a-Peticesti-Vrch Zaklęty), o długości i Warto zaznaczyć, że na narciarzy bie­li w RTćky czeka 25 km tras, z których (.Bucf Fit") ma 11 km.

 


 

Jak malować usta?

February 4, 2016

 

Makijaż to dla niektórych kobiet trudny orzech do zgryzienia. Nie zawsze wiedzą, w jaki sposób dobierać kolory i kosmetyki, aby stworzyć spójną całość i podkreślić atuty swojej twarzy. Właściwie dobrany kosmetyk do ust pozwala je optycznie powiększyć czy zmniejszyć. Czym kierować się przy wyborze produktu do malowania ust?

  • Duże usta mogą być powodem do dumy. Jeśli jednak chcemy je zmniejszyć, warto zastosować pomadkę o ciemnym kolorze. Poleca się matowe szminki. Można również skorzystać z beżowej pomadki, która odwróci uwagę od ust i pozwoli skupić się na podkreślonych oczach. Specjaliści odradzają tutaj stosowanie błyszczyków, które mogłyby wizualnie powiększyć wargi.
  • Przy wąskich ustach najlepiej sięgać po żywe kolory. Rezygnujemy z ciemnych pomadek, które dodatkowo zmniejszą usta. Nie poleca się też błyszczyków, które trudno nanieść na wąskie wargi.
  • Błyszczyk to dobra propozycja dla płaskich ust, które jednak trudno nazwać wąskimi. Optycznie nada im pożądanych wypukłości.

Jakie kosmetyki do tworzenia makijażu ust czekają na nas w sklepach?

  • Pomadki to kosmetyk, który nigdy nie wyjdzie z mody. Ogromny wybór kolorów sprawia, że łatwo znajdziemy coś dla siebie. Obecnie dodaje się do nich składniki, które pielęgnują delikatną skórę warg. Pomadki marki Bell posiadają m.in. nawilżający wyciąg z aloesu i witaminę F. Skóra ust staje się miękka. Konsystencja pomadki pozwala łatwo rozprowadzić ją na wargach.

  • Konturówka podkreśla kształt ust. Bell proponuje automatyczne konturówki pielęgnujące skórę ust.

  • Błyszczyk nałożymy za pomocą specjalnego pędzelka. Jedną z propozycji są produkty marki Eveline.

 

Sprawdź natura siberica - opinie.

Czym cechują się płytki glazura

November 12, 2015

Cechy są w stanie opisywać daną rzecz, na przykład materiały budowlane. W tym celu jesteśmy w stanie rozróżnić płytki opoczno, które pojawiają się na rynku budowlanym. Są one coraz bardziej znane, zyskują pozytywną opinię najlepszych inwestorów budowlanych na świecie. Na przykład duże znaczenie odgrywają takie płytki opoczno, jak glazura. Na jej temat jesteśmy w stanie powiedzieć, że są to płytki wykonane z odpowiedniej warstwy szkliwa, dzięki czemu znajdują zastosowanie w kuchni, jak i w łazienkach. Ich ograniczone zastosowanie wynika przede wszystkim z dużej odporności na wodę, ich nasiąkliwość jest bardzo niska. Po drugie są w stanie reagować na działanie wysokich temperatur, środki chemiczne. Takie płytki opoczno nie mogą być narażone na działanie mrozów, okazują się być bardzo kruche. W tym celu zaleca się odpowiednie ogrzewanie takich pomieszczeń, w których pojawiają się płytki opoczno glazura. W przeciwnym razie spotkamy się z pewnymi pęknięciami, co po pewnym czasie zmusi nas do dokonania dodatkowego remontu. Sprawdź najlepszy program do kosztorysowania

 

Artykuł powstał przy współpracy z http://ukladamykafelki.blox.pl/2015/10/Czym-jest-mozika.html

 

Jak kupować tanie meble

June 29, 2015

Tanie nie znaczy gorsze, ale warto pamiętać, że czasem tańsze rzeczy mają gorszą jakość, niż te droższe, dlatego warto to uwzględnić, gdy wybieramy się na zakupy, zwłaszcza w momencie, gdy zakupy dotyczą wyposażenia wnętrz. Meble musza być dobre jakościowo, żeby spełniły swoją rolę. Szukanie promocji, czy końcówek kolekcji to jakiś wybór, ale czy najlepszy? Na pewno nie wtedy, gdy zależy nam na tym, aby meble były modne, nowe i na czasie. Końcówki kolekcji raczej do takich nie należą. Kupowanie mebli przez Internet to wciąż ryzykowna decyzja. Lepiej udać się do sklepu i tam poszukać. Jeśli chcemy wydać mniej, a mieć dobre meble, czekajmy na wszelkie promocje. Czasem sklepy sieciowe organizują takie promocje, jak noc zakupów, czy 30% zniżki. Na pewno warto tez szukać niektórych mebli na targach staroci, czy aukcjach internetowych. Czasem ludzie sprzedają cuda i warto sprawdza, czy akurat nie ma takich, które ktoś chce sprzedać. Czasem wymiana kanapy na nową to zbędny wydatek. Lepiej jest zmienić jej obicie i zyskać zupełnie nowy meble w niższej cenie.

 

Meble na balkonie

June 29, 2015

Balkon to miejsce, które nie każdy ma, a jeśli już posiada to często zajmuje mu kilka lat, żeby dojść, co z tym zrobić. Wydawać by się mogło, że w zasadzie nie ma nic prostszego, bo czego potrzebuje balkon, ale jednak nie jest to proste. Czasem miejsca mamy aż nadto i nie wiemy, jak go zagospodarować, ale innym razem pojawia się taka kwestia, że tego miejsca nam brakuje. Zdecydowanie taka sytuacja jest bardziej popularna, bo balkony, zwłaszcza w blokach nie są zbyt duże. Inaczej balkon urządzi osoba, której balkon znajduje się od północy, a inaczej osoba z balkonem od południa. Warto zadbać o zieleń, bo ma być to przyjemne miejsce, ale jeśli boimy się pszczół, postawmy na rośliny, które nie zakwitają. Ważne są jednak meble balkonowe. Stolik i dwa krzesła to podstawa. Najlepiej wybierać meble rozkładane, które na zimę można złożyć i przykryć, aby się nie psuły. Pand to takie meble możemy złożyć, gdy chcemy wystawić pranie na dwór, czy w danej chwili robimy większe porządki i na balkonie znajduje się połowa naszego wyposażenia.

 

 

 

Meble do kuchni

June 29, 2015

Gdy przymierzamy się do zakupu mebli kuchennych mamy do wyboru kilka opcji, skorzystać z oferty popularnych sklepów meblowych, wybrać się do mniej znanych sklepów meblowych lub zamówić meble robione na miarę. Najniższe ceny oferują najpopularniejsze sklepy, ale połowa Polaków ma takie meble w domu i chcemy się wyróżniać, możemy, więc udać się do sklepu mniej popularnego. Tutaj jednak niejednokrotnie brakuje modelu, który nam pasuje, albo pojawia się problem wymiarowy, dlatego staje na meblach robionych pod wymiar. Chociaż opcja ta nie podoba się wszystkim, bo przecież jest to dość drogie, ale z drugiej strony idealne. Przecież nikt, nigdy nie zrobi nam mebli pod wymiar w sklepie sieciowym, a zamawiając meble kuchenne możemy mieć pewność, że wszystko będzie idealnie pasować. Zabudujemy lodówkę, zmywarkę, kuchenkę. W kwestii samych mebli na pewno trzeba zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, bo kolor to rzecz drugorzędna. Meble do kuchni musza być wygodne i praktyczne, żeby korzystanie z nich nie było problematyczne.

 

 

Meble do salonu

June 29, 2015

 

Kiedyś w salonach królowały meblościanki, do tego skórzane kanapy, fotele i stolik. W zasadzie nic się w tym temacie nie zmieniło, no poza formą i materiałem, z jakiego wykonuje się meble. Meblościanki sprzed lat wypadły z obiegu, ale wciąż decydujemy się na zestawy składające się ze stolika, półki pod telewizor, czy komody, czasem tez szafy, chociaż popularniejsze stały się szafy wnękowe robione na miarę. Ważne jest to, aby nie przekomponowywać z kolorami. Stonowana kolorystyka jest naprawdę najlepszym wyborem. W salonie musi znaleźć się też telewizor, dlatego półka jest dość istotnym elementem. Nie lubisz dywanów w innych pomieszczeniach. Pomyśl jednak, że salon to miejsce zabawy, jeśli masz dzieci może warto taki dywan położyć. Na pewno ważne są wszelkie elementy dekoracyjne. Nie możemy zapominać, że prostota jest dobra, ale dom musi być w jakiś sposób udekorowany, chociażby ramkami ze zdjęciami, pięknymi firanami, czy kwiatami. Wybór jest naprawdę ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.

 

     
     

Nowoczesna sypialnia

June 29, 2015

Pojęcie nowoczesnej sypialni może być dla niektórych mylące i od razu kojarzyć się z surowością, ale tak naprawdę proste linie powoli odchodzą do lamusa i powracamy do bardziej przyjemnych, zaokrąglonych kształtów. Bardzo popularny jest teraz styl vintage. Oczywiście nikt nikogo nie zmusza, żeby urządzać dom, a tym bardziej sypialnię w jakimś określonym stylu. Nowoczesność to nie tyle proste kształty mebli, co prostota w ogóle. Chodzi tu oto, żeby sypialnia nie było pokojem dziennym, biurem, jadalnią i bawialnią. Sypialnia może być mikroskopijna. 6 metrów kwadratowych to spora przestrzeń. Ale jeśli chcemy wstawić jakąś szafę przyda się coś jeszcze. Na pewno warto polecić duże łózka z materacami, żadne rozkładane kanapy, czy inne wymysły. Najlepszy jest materac, co najbardziej bezpieczny dla kręgosłupa. Zamiast szafeczek postawy dużą szafę, nasza sypialnia zawsze będzie czysta, a to jest bardzo ważne. W sypialni nigdy nie wstawiajmy telewizora. Zadbajmy tez o ciemniejsze światło, bo w ciągu dnia nie będziemy tam przebywać, a wieczorami zwykle potrzeba nam światła na krótką chwilę.

 

Jak dopasować meble

May 22, 2015

Poszczególne meble są zrobione w danym stylu. Dlatego też z chwilą gdy naprawdę będziemy chcieli urządzić swoje mieszkanie ze smakiem, na samym początku warto jest wszystko rozplanować sobie na kartce. To właśnie będzie mogło okazać się niezwykle pomocne przy dokonywaniu zakupów. Dlaczego właśnie tak się dzieje? Wiele osób od czasu do czasu wybiera się do centrum handlowego, można będzie tam spotkać przeróżnego rodzaju meble jak i również dodatki. Z chwilą gdy sami będziemy mieli określone w jakim stylu będzie urządzone dane pomieszczenie można będzie dokonać zakupu. Będziemy wiedzieli czy dany przedmiot naprawdę będzie tam pasował czy też nie, a jednocześnie w ten sposób w niedalekim czasie uda nam się wszystko zgromadzić. Dlatego też jeśli komuś będzie zależało na tym by poszczególne meble do siebie pasowały, to przede wszystkim musi zwrócić swoją uwagę na to, jak duże znaczenie ma samo dobranie ich pod względem stylu. To właśnie dobranie pod względem stylu będzie mogło dać niezwykle ciekawe efekty dla każdego.

 

 

 

 

 

View older posts »